Kas elektrit salvestamine tasub ära?

Tootevtarbija ehk prosumeri puhul räägitakse tihti tootmisest, vähem aga elektri salvestamisest.

Kas tasub mõelda kõikuva turuhinna juures sellesse investeerimisele? Kas kõige rohelisem investeering? #prosumer #greenestinvest

Ühendades sõidukid tootmise ja tarbimisega ühte süsteemi, oleks tasuvus kordades suurem. Tulevikus toodame ja salvestame, lähtume enda ning turu nõudlusest muutudes sellega turul oluliseks kauplejaks või teenuse vahendajate abil ressursi omanikuks, kõike seda rohelisema keskkonna ja lisatulu teenimise eesmärgil!

Tehnoloogia on veel kallis ja keeruline nagu päikesepaneelide tehnoloogia 10 aastat tagasi kui mikrotootjaid võrgus oli 0.

Kasutaks elektri salvestamiseks elektriautot, liikuvat akupanka?

See aasta on energiahinnad volatiivsemad kui kunagi varem, samas Kliendi sõnul päikesepark tasub tal selliste ilusate ilmade ja turuhinna koosmõjul kiiremini ära.

Võrdluseks eelmise aasta kaalutud keskmine börsihind 4,1s/kWh, see aasta juunis 8,6s/kWh, juulis päevane keskmine 10s/kWh ja tipud üle 12s/kWh. https://lnkd.in/gNn9H8vS

Kliendil on kasutuses elektriautod, mida laeb enamasti öösel otse elektrivõrgust. Täna on selles valdkonnas lahendusi turuhinna optimeerimiseks päevasel ajal laadimisel – vaata #Gridio https://www.gridio.io/.

Nende kliendilubadus on sama mis päikesepargi rajamisel kWh lõpphind. Aga kui duubeldaks ehk tarbiks/salvestaks kui hind madal ning müüks toodetud energia 3 x kallimalt õigel hetkel turule?

Hea turuhinna kokkuvõte #Gridio poolt, tänud Konrad Hanschmidt! On tuleviku teenus Teil!

“Elektrienergia hinnad on 2021. aastal olnud kõikuvamad kui eelmised aastad. Kui kaevume natuke sügavamale ja vaatame keskmisest kaugemale, näeme mõningaid tuttavaid suundumusi, mis aitavad meil hinnaliikumisi paremini mõista. Ühest küljest tõstavad süsinikdioksiidi hinnad jätkuvalt kõrgemaid tipphindu, samas kui taastuvate energiaallikate tõus vähendab tipptunnivälistel aegadel hindu.”

https://lnkd.in/gk8MCYwY